کفپوش اپوکسی سوله

منتشرشده در مقالات برچسب‌ها کفپوش اپوکسی, کفپوش سوله, رنگ اپوکسي, اپوکسي کف, رنگي اپوکسي بتن, اپوکسي ارزان, قيمت کفپوش, قيمت کفپوش اپوکسي, رنگ اپوکسي کف, اجراي کفپوش, کفپوش صنعتي, رنگ مياني, زينک ريچ نوشته شده توسط Super User

کفپوش اپوکسی سوله از جمله کفپوش‌هایی است که در تهیه آن از رزین و سفت کننده‌ای که آن را هاردنر می‌نامند استفاده می‌شود. این نوع کفپوش اپوکسی در ابتدا به حالت مایع بر روی کف اجرا می‌شود و به دلیل سفت کننده‌ای که درون آن استفاده می‌شود پس از اجرا و در واقع بعد از گذشت مدت زمانی خشک می‌شود. به جهت خشک شدن سطوح حدود سه روز زمان لازم است و نباید پس از اجرایی شدن این کفپوش بر روی آن راه بروید تا علاوه بر جلوگیری از آسیب رسی به سطوح، سطح در مدت زمان مناسبی خشک شود.

در حال حاضر از کف سازی اپوکسی در بسیاری از سوله‌ها استفاده می‌شود و دلیل آن نیز مقاومت بالایی است که این نوع کفپوش‌ها در برابر وسایل فیزیکی و مکانیکی دارند. در حالت معمول در سوله‌ها تردد ماشین‌های سنگین انجام می‌شود و به همین دلیل کفپوش سوله باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا دچار سایش و خش نشود.

ذکر این نکته بسیار جالب است که کفپوش اپوکسی سالن تولید دارای ضخامت بسیار کمی هستند و با این حال مزایای بسیاری را برای مصرف کنندگان به همراه می‌آورند. کف سازی اپوکسی در کارخانه‌ها دارای ضخامتی نزدیک به 3 میلی متر است اما می‌تواند وزن ماشین‌های سنگین برابر با 10 تن را نیز به راحتی تحمل کند!

مزیت استفاده از کفپوش اپوکسی سوله در چیست؟

همان‌طور که می‌دانید از سوله‌ها به عنوان یک محل برای ذخیره کردن تجهیزات متنوع استفاده می‌شود و نفوذ آب از طریق کف این سوله‌ها می‌تواند به مصالحی که در انبارها وجود دارند آسیب وارد کنند، اما در صورتی که کف سازی اپوکسی در سوله‌ها انجام شود این اتفاق رخ نمی‌دهد و علاوه بر آب، مایعات دیگری همچون روغن نیز به هیچ وجه جذب کف نخواهد شد و بدین صورت آسیبی هم به مصالح وارد نمی‌شود.

کفپوش اپوکسي سوله

زمانی که از کفپوش سوله اپوکسی براي سالن تولید استفاده شود مقاومت بتن افزایش پیدا می‌کند و بدین صورت از سایش، فرسایش، تخریب و آسیب‌هایی که توسط مواد شیمیایی به کف ایجاد می‌شوند نیز جلوگیری می‌شود. اجرایی شدن کفپوش سوله به صورت کاملا یک دست و بدون هیچ‌گونه درز انجام می‌شود و می‌تواند تردد انسان‌ها و ماشین‌ها را به راحتی فراهم سازد.

علاوه بر تمامی موارد اشاره شده کفپوش اپوکسی کارخانجات و سوله‌ها ضخامت بسیار پایینی داشته و از دوام بالایی برخوردار هستند. با کمک کف سازی اپوکسی عملیاتی همچون شستشو کفپوش اپوکسی می‌تواند در مدت زمان کم انجام شود. این نوع کفپوش اپوکسی سالن تولید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به راحتی دچار خرابی نمی‌شوند اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد تعمیر آن به راحتی انجام می‌شود.

چگونگی اجرایی شدن کفپوش اپوکسی سالن تولید

اجرایی شدن کفپوش سوله بسیار مهم است و می‌تواند علاوه بر جلوگیری از لیز بودن سطوح و خطراتی که به این دلیل ایجاد می‌شوند، زیبایی محیط را دو چندان سازند. پیش از اجرایی کردن کفپوش اپوکسی کارخانجات باید بازدید از سطح انجام شود. یک شرکت خوب در جهت اجرایی کردن کفپوش سوله، پیش از کف سازی اپوکسی در وهله اول مهندسین فنی را برای بازدید از سطوح به محل مورد نظر اعزام می‌کند.

مهندسین فنی از سطوح بازدید به عمل آورده و به جهت آماده سازی کف بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند و در مورد مشکلاتی که در کف وجود داشته باشد با صاحبین کسب و کار صحبت‌های لازم را به جهت تعمیر انجام می‌دهند، سپس برای انجام کار افراد آموزش دیده‌ای به محل اعزام می‌شوند که ابتدا در صورت ایجاد مشکلات همچون درز، ترک و غیره به ترمیم سطح پرداخته و سپس هرگونه آلودگی اعم از چربی، گرد و غبار و غیره را از سطوح پاک می‌کنند.

پس از بررسی و رفع مشکلات موجود بر روی سطح حال باید از خشک بودن زمین اطمینان حاصل کرده و پس از آن زیرسازی لازم را انجام داد. پس از انجام تمامی مراحل گفته شده کار ساب زدن را به انجام رسانده و زمین را به خوبی زبر می‌کنند تا بتوان بر روی آن از کفپوش‌های رزینی به صورت 2 لایه یا 3 لایه استفاده کرد.

رنگ اپوکسی میانی دو جزیی آمین

اولین مرحله در اجرایی کردن کفپوش اپوکسی سالن تولید پرامیر بوده که به خوبی بر روی سطح اجرایی می‌شود. پرامیر به دلیل خاصیت چسبندگی دو طرفه‌ای که دارد می‌تواند با کمک غلتک روی سطح اجرا شده و در مرحله دوم کار لایه میانی به جهت مقاومت و دوام بیشتر بر روی سطح انجام می‌شود و در نهایت نیز لایه پایانی بر روی سطح اجرا شده و به مدت 3 روز به کفپوش اپوکسی اجازه می‌دهند تا به خوبی خشک شود.

بهترین نوع کفپوش برای استفاده در کفپوش سوله کدام است؟

کفپوش‌های رزینی بهترین نوع کفپوش برای کف سازی سوله عنوان شده است. حتما در طول این مطلب متوجه شدید که کفپوش اپوکسی دارای مزیت‌های بسیاری بوده که می‌توان از اصلی‌ترین آن به دوام و ماندگاری بالا، سهولت در شستشو، جلوگیری از خش و سایش و غیره اشاره کرد که تمامی این موارد می‌تواند به انتخاب این نوع کفپوش‌ها به عنوان کفپوش سوله  و کفپوش اپوکسی کارخانجات منجر شود.

کفپوش‌های رزینی در حال حاضر در بسیاری از کارخانجات، سوله، صنایع بهداشتی، درمانی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. اصلی‌ترین چیزی که در کفپوش‌های رزینی وجود دارد،  زیرسازی سطوح است. بنابراین اگر قصد دارید کفپوش رزینی را در کارخانجات مورد استفاده قرار دهید باید توجه کنید که کفپوش‌ها از کیفیت و دوام بالایی برخوردار باشند و در ابتدا کف را به خوبی زیرسازی کنید.

به طور معمول کفپوش اپوکسی کارخانجات دارای ضخامت‌های متغییری بین 1 تا 4 میلی متر هستند که بهترین نوع آن 3 میلی متری است. در نهایت برای اجرایی شدن کفپوش‌های رزینی آن را در 2 و یا 3 مرحله انجام می‌دهند که این 3 مرحله متشکل از لایه ابتدایی یا پایه - لایه میانی - لایه نهایی است.

در برخی مواقع به دلیل حساسیت کمتری که در کارخانجات دکوراتیو وجود دارد از کفپوش اپوکسی به صورت 2 لایه استفاده می‌شود اما در مواقعی که ماندگاری و دوام کفپوش از اهمیت بالایی برخوردار باشد از کفپوش رزینی به صورت 3 لایه استفاده می‌شود که می‌تواند در مدت زمان بالایی کفپوش را بدون تغییر بر روی سطح نگه داشته و مزایای بسیاری را علاوه بر زیبایی و دوام نصیب مصرف کنندگان کند.

Loading...